ODBORNÉ INFORMACE                                                       Výběr nehtového salónu dle rozumu, ale rozhodně NE podle ceny !
                                                                                                    PROČ?
                  Studia nehtové modeláže, která provádějí své služby s neuvěřitelně nízkýmí cenami používají akrylátovou technologii jež se zakládá na míchání substance materiálového prášku a tekutého liquidu - rozpouštědla na bázi METYLMETAKRYLÁTU ( MMA ) - je akrylátová chemická látka, která je jedovatá a u lidí může vyvolat silné alergické reakce. Tato chemická látka byla vyvinuta pro technické obory průmyslové výroby, nikoliv však pro použití v oboru nehtové modeláže.
               V EVROPĚ a USA je tato složka v nehtových materiálech ZAKÁZÁNA . V ASIJSKÝCH produktech bohužel  NE.
 
               Dámy, přemýšlejte o tom, co nosíte na nehtech. Vaše zdraví je nejdůležitější.
   
                  Čeho se obávat v případě  aplikace akryl. technologie - alergie, nehtové deformace, infekce nehtů, respiračních potíží a astmatických záchvatů. Molekuly monomeru, jenž je tekutý jsou tak malé, že  mohou prostoupit kůží či broušením do nehtové ploténky a lůžka. To znamená, že vaše tělo se této chemické látce bude bránit a vyvolá alergickou reakci.
                  Jak poznáte studio s MMA technologií?
 Charakteristický silný těkavý zápach ve studiu, kvůli kterému nehtové designérky nosí roušku aby omezily ohrožení svého zdraví poleptání sliznic HCD. Používáním latexových rukavic zabraňujícím vzniku alergických reakcí zkrze pokožku. Vaše nehty získají po cca 2-3 týdnech zřetelně žlutý nádech. Použitý materiál sám o sobě má zrnitou texturu.


   Studio služeb HELADESIGN - používá UV-gel technologii s vytvrzením UV lampou a všechny námi používané materiály, které přichézejí do styku s Vaší pokožkou a nehty mají ATESTACI pro použití v České republice!

                                                       DEJTE PŘEDNOST VAŠEMU ZDRAVÍ
logo_design
            ALERGICKÁ REAKCE NA MMA
                Pár tipů jak udržovat Vaše nohy krásné, v období mezi pravidelnou                                                návštěvou pedikérky
                                              ....pedikúra pro Vás....
 
     Nejprve nohám dopřejte lázeň s teplou vodou, která připraví pokožku na další ošetření. Zkuste si do vody kromě koupelové soli přidat také pár kapek citrónu, který působí blahodárně a pomáhá změkčovat kůži. Poté nohy důkladně osušte i mezi prsty. Následně můžeme začít s obrušováním zrohovatělé kůže. Ideální je na to pemza, případně skleněný pilník. Nejvíce pozornosti věnujte patám, které jsou namáhány chůzí a dochází zde k častému zrohovatění kůže.

      Během domácí pedikúry se raději vyvarujte používání "seřezávače", žiletky nebo břitvy. Nešetrným použitím těchto pomůcek si můžete spíše ublížit než pomoci.


        Po úpravě pemzou nebo pilníkem můžeme nohy "dobrousit" ještě peelingem. Bohatě vám k tomu postačí i ten tělový. Pokud to není nutné nehty nestříhejte, nechte to až na Vaši pedikérku. V případě, že je to nutné, tak poté, co nehty ostříháte, je lehce zapilujte, předejdete tak nepříjemnému třepení.

      Na konec domácí pedikúry nezapomeňte na mastný krém, kterým se pokožce dodá finální péče. Aby nohy zůstaly krásně měkké, zkuste si je před spaním namasírovat olivovým olejem a vzít si na noc bavlněné ponožky (dostačují tenké). Ráno budete svědky zázraku.
  
                                             TAK S CHUTÍ DO TOHO
                             Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum)

      Regeneruje, zachová funkčnost  a vyživuje meziobratlové ploténky. K této výživě nám při masáži napomůže třezalkový olej, který má schopnost prostoupit přes kůži a tkáně právě až do ploténky. Řeší bolestivé problémy v oblasti beder a kříže. Speciálními hmaty se oddalují obratle od sebe, aby ploténka měla místo a vmasírovává se třezalkový olej. Tím se docílí „ nabobtnání “ meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které procházejí páteří do celého těla. Ploténka se zvětší do své původní velikosti a opět začne plnit svoji původní funkci – odpružení a rotace páteře.

                  K čemu může tato masáž napomoci?

· K uvolnění nervů, které z páteřní oblasti vycházejí do celého těla.

· K bezbolestnému navrácení vychýlených hrudních nebo bederních obratlů.

            · Ke zmenšení tlaku na hrudní a bederní meziobratlové ploténky                                                        

· Výživě meziobratlových plotének.

· Provést trakci páteře (protažení), uvolnění napjatého zádového svalstva

· Dopravit přes pokožku k meziobratlovým ploténkám třezalkový olej – nejúčinnější prostředek proti vysychání plotének.

· Zlepšuje látkovou výměnu, krevní oběh

Třezalka působí jako antibiotikum, čistí krev – tedy podporuje látkovou výměnu, má silné protizánětlivé účinky, léčí velkou řadu ekzémů, včetně těžkých forem, léčí poškozenou tkáň po úrazech hlavy a odstraňuje otoky. Bývá součástí ledvinových čajových směsí, léčí hemeroidy, žaludek a dvanáctník, vředové choroby. Pomáhá při těžkých, srdce ohrožujících chřipkách s arytmiemi, fibrilacemi. Je bylinou první volby při úzkosti, neklidu, psychickém napětí, neurastenii, depresi atd.
Upozornění: Třezalka je fototoxická – tj. po aplikaci na pokožku by dotyčný něměl natřená místa vystavovat přímému slunečnímu záření.

Třezalkový olej si vyrábím  prostým macerováním květů v oleji. Pro masážní účely je vhodný olej v BIO kvalitě, olivový či slunečnicový. Mimořádně kvalitní a pro pokožku blahodárný i když dražší je olej mandlový. V případě použití slunečnicového oleje vznikne sytě červená tekutina.
Třezalkové oleje z lékáren bývají podřadné kvality, tedy s minimálnílním léčebným účinkem. Barva kupovaného třezalkového oleje bývá světle žlutá, což svědčí o velmi nízké koncentraci účinných látek. Některé kupované oleje sice mají tmavou červenou barvu, avšak toho je docíleno přídavkem barviva – vitaminu E.

                                    Barva třezalkového oleje by měla být červená na světle opaleskující.
              Na prv ní pohled je patrný rozdíl mezi kvalitním doma vyrobeným a v lékárnách prodávaných olejem.